All Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All Fantasy


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Малазанска книга на мъртвите:Лунните градини

Go down 
АвторСъобщение
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Малазанска книга на мъртвите:Лунните градини Empty
ПисанеЗаглавие: Малазанска книга на мъртвите:Лунните градини   Малазанска книга на мъртвите:Лунните градини Icon_minitimeВто Авг 05, 2008 4:29 pm

Малазанска книга на мъртвите:Лунните градини 3144

Много неща могат да се кажат за творчеството на Ериксън, въпроса е дали ще намериш точните думи.
Когато за първи път отворих Лунните градини бях скептично настроена. Вярно, бях чела доста екзалтираните резюмета на ShadowDance и Цитаделата, но на тези Потър фенове никога не съм имала особено голямо доверие. Всъшност сестра ми беше решила да ми купи нова поредица за коледа и беше избрала Малазана.
Та, отворих скептично Малазана и се зачетох. Дори не прегледах листата с героите, хвърлих едно око на картите и започнах.
От начало ми беше малко трудно да схващам връзката. Порой от нови имена, местности и на моменти - жестоко личащия лош български превод. Може би, първия момент в който книгата започна да ми харесва беше появяването на многоуважаваните Сенкотрон и Котильон пред след това известната под имената Сори и Апсалар. Впечатли ме най-вече начинът по който Ериксън беше описал случката - представена през очите на объркано малко момиче.
Но не това ме заплени толкова към поредицата. бях много впечатлена при описването на разкъсаните от хрътките войници, но и това не ме заинтригува толкова, колкото реалистично представените персонажи и невероятно сложният сюжет.
И като заговорихме за сюжета на Лунните градини. Ще го представя съвсем накратко, не само за да не се изгуби удоволствието за онези, които не са чели книгата, а и за да не си моря пръстите.

Малазанската империя, като всички империи е разкъсвана от заговори. Минали са 9 години от възкачването на Ласийн(Въслата) на трона, а управлението й вече е разклатено. Джанабакъзката кампания е пред срив. Принц Казз Аворски, заедно с Пурпурната си гвардия и Тайст Андий на Каладан Бруд карат Дужек Едноръкия да разкъсва втора армия заради постоянно нападащите им войски. Междувременно, въпреки съюза на Пейлските магове с господарят на Лунният къс и Тайст Андий - Аномандър Рейк, Пейл пада под владичеството на Империята. Останал е един единствен свободен град - Даруджистан, перлата на континента, а Ласийн вече е насочила взора си към него.
Мостоваците, някога елитна част към имперските войски, трябва да бъдат унищожени и адюнктата на императрицата - Лорн, трябва да се заеме с това. Оцелелите от обсадата при Пейл Мостоваци, биват изпратени под прикритие в Даруджистан заедно с новобранката Сори, обсебена от бог.
Междувременно самия Даруджистан е обект на ловки политически интриги и заговори.

Е, ще се задоволите с това за сега. Аз се влюбих в поредицата.
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
 
Малазанска книга на мъртвите:Лунните градини
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
All Fantasy :: Фентъзи :: Стивън Ериксън-
Идете на: