All Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All Fantasy


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи

Go down 
5 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeВто Авг 05, 2008 4:43 pm

След десетилетни войни петте племена на Тайст Едур най-сетне са обединени под неумолимата власт на Краля-магьосник на Хирот. Но мирът е постигнат с ужасна цена - пакт, сключен с тайна сила, чиито мотиви в най-добрия случай са подозрителни, а в най-лошия - гибелни.
На юг експанзионисткото кралство Ледер с ненаситна и хладнокръвна алчност е погълнало всички свои по-малко цивилизовани съседи. Всички, освен един народ - Тайст Едур. Защото Ледер се приближава към едно отдавна предречено възраждане - от кралство и отдавна изгубена колония на Първата империя към Преродената империя. Затова народът му е вперил алчния си поглед на север, към богатите и плодородни земи и крайбрежия на Тайст Едур. Дали под задушаващата тежест на златото или под острието на меча, Тайст Едур изглежда трябва да падне. Така поне е отредила Съдбата.
Сред Тайст Едур - сред народа на Трул Сенгар - съществува поверие, че най-мрачните копнежи на духа идват с приливите от юг, а тези приливи идват посред нощ...

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи 843
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 8:50 am

Чудя се дали да не я прескоча и да мина направо на 6-та
нещо ми е мъка а така не ми се чете
Върнете се в началото Go down
Lady Envy

Lady Envy


Брой мнения : 31
Join date : 06.08.2008
Местожителство : Haterville

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 11:00 am

Недей. Книгата не е лоша. Дочети си я ако ще и със скоростта на болен охлюв, но не прескачай Wink
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 11:44 am

В началото книгата си е голяма мъка. Ериксън казва в интервю, че това е сказанието, най-силно повлиято от Толкин. Книгата се чете почти толкова трудно, колкото и Властелина и Силмарилион. Но пък е също толкова интересна и зарибителна. След около 200 страници ще ти стане доста интересна, Силвърфокс Wink
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeВто Авг 19, 2008 5:22 pm

Книгата е адски добра. Проблема идва от това че като я почнеш имаш чувството че четеш друга книга... А ти си искаш Малазана.
Само дето това е основна сюжетна линия от него. Отначалото е зор но после тръгва яко.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeСря Авг 27, 2008 11:12 pm

Страхотна е
как се дърпах толкова време да я почна, незнам просто

Леле завладя ме направо
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 8:41 am

Еми, аз като говоря, кой да ме слуша.....
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 9:26 am

слушам те де

този Техол вече ми е новият любимецSmile)
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 9:28 am

Silverfox написа:
слушам те де

този Техол вече ми е новият любимецSmile)

Евалата, евалата...страотна....
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 9:41 am

евалЯ, евалЯ - страотно Very Happy

доспа ми се вече към 1 часа и не можах да чета повече
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 9:43 am

Днеска пак, моме, днеска пак...
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 9:47 am

в един друг сайт са сложили Наследството на Паолини до Властелинът на Толкин

представяш ли си - това момченце Паолини

а за Малазана някаква умрела страничка, в която пише само един фен а другите му контрират
трябва по-бързо да я прочета до 7-ма част, та да мога да нямам пропуски и тогава глей какво става
сигурно ще ме изгонят де ама карай
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 9:49 am

Silverfox написа:
в един друг сайт са сложили Наследството на Паолини до Властелинът на Толкин

представяш ли си - това момченце Паолини

а за Малазана някаква умрела страничка, в която пише само един фен а другите му контрират
трябва по-бързо да я прочета до 7-ма част, та да мога да нямам пропуски и тогава глей какво става
сигурно ще ме изгонят де ама карай

Няма. На теб и 6-тата и 7-мата май ще ти харесат. Smile
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 9:51 am

защо мислиш така
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 10:00 am

В 6-та играе Паран, Крокъс и Апсалар твоите любимци. А в 7-ма отново се концетрира действието на Ледер.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 10:04 am

Паран - това "безволево същество" ли
Razz
така ли му викаше

аз го харесвам защото е обикновен човек и все пак успя да се намеси в играта на големите
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 10:06 am

Silverfox написа:
Паран - това "безволево същество" ли
Razz
така ли му викаше

аз го харесвам защото е обикновен човек и все пак успя да се намеси в играта на големите

Не че го е искал...
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 10:09 am

о далеч съм от мисълта да те убеждавам в нещо

образът е второстепенен в края на краищата и не играе особена роля в книгата
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 10:19 am

Silverfox написа:
о далеч съм от мисълта да те убеждавам в нещо

образът е второстепенен в края на краищата и не играе особена роля в книгата

Глупости. Паран е толкова главен колкото и всички останали.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 10:28 am

хм айде да не спориме

може да е главен, но не е забележителен като Калам например

бай дъ уей аз съм написала, че Калам ми е любимият герой
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 1:21 pm

Всъшност Паран играе ключова роля в осмата и в последната книга. Той май ще е един от последните оцеляли заедно с Апсалар, Фидлър, Крокъс, Хедж , Брис и Техол
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 1:38 pm

това че оцелява, значи че е важен ли
не мисля
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 1:44 pm

е все пак е господаря на колодата.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 1:44 pm

те не го харесват Sad
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 1:46 pm

мене ме кефи. В началото беше малко смотан , но след това "израсна".
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи   Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Малазанска книга на мъртвите: Среднощни приливи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
All Fantasy :: Фентъзи :: Стивън Ериксън-
Идете на: