All Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All Fantasy


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Малко за автора

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeВто Авг 05, 2008 4:54 pm

Печелил е награда Небюла три пъти и награда Хюго — шест пъти, включително за романите си „Lord of Light“ (1968) и „...And Call Me Conrad“ (1966) (по-късно публикуван като This Immortal).

Зелазни е роден в Юклид, Охайо, като единствено дете на Джоузефин Суит и Джоузеф Франк Зелазни (Желязни). Баща му е полски емигрант. В гимназията Зелазни бил редактор на училищния вестник и участвал в тамошния писателски клуб. През есента на 1955 г. той бил приет в университета Уестърн Ризърв, където получил бакалавърска степен по английски език през 1959 г. Продължил обучението си в Колумбийския университет в Ню Йорк. Там завършил магистратура в специалност драма.

Зелазни има изключителен талант в измислянето и изобразяването на светове с правдоподобни магически системи, сили и свръхестествени същества. Впечатляващите описания на детайли от приложната магия в измислените от него светове го отличават от останалите автори в областта. Научната фантастика на Зелазни е силно повлияна от митология и поезия, включително френската, британската и американската класика от късния 19 век и ранния 20 век. Честа тема са богове или хора, превърнали се в богове. Романите и късите разкази на Зелазни обичайно включват образи от класическата митология, вписани в модерния свят.

Зелазни е особено плодовит писател и, с изключение на Хрониките на Амбър и свързаните с него книги, той създава изцяло нова среда за всяка отделна книга.
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 11:57 am

Не виждам Хрониките на Амбър
Купих си първата книжка, обаче като видя, че някой е писал в първо лице, ед.ч , ми се отщява нещо да чета
Иначе сега Бард са пуснали ново по-луксозно издание, но се чудя още
Ще събирам мнения първо
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 11:59 am

Silverfox написа:
Не виждам Хрониките на Амбър
Купих си първата книжка, обаче като видя, че някой е писал в първо лице, ед.ч , ми се отщява нещо да чета
Иначе сега Бард са пуснали ново по-луксозно издание, но се чудя още
Ще събирам мнения първо

Книгата е супер. Мене ми харесва доста. Първите пет книги са яки +9-тата. Другите са ми по-малко любими и все пак са част от поредицата.
Старо е, но си заслужава Smile
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 12:04 pm

как така първите 5 + 9-та
къде са останалите
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 12:06 pm

Silverfox написа:
как така първите 5 + 9-та
къде са останалите

Казвам че те ме кефят, другите четири не са ми толкова интересни.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 12:08 pm

разбрах те но в сайта са само 5
затова питам къде са другите
ти на англ. ли си ги чел
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 12:19 pm

Silverfox написа:
разбрах те но в сайта са само 5
затова питам къде са другите
ти на англ. ли си ги чел

В кой сайт?
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 2:46 pm

на Бард
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 4:13 pm

Еми всяка от 5-те има по две в нея, демек - 10.
Аз имам старо издание в което са 10 книжки отделни. В Бард са ги сляли в 5.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 4:15 pm

аха сега вече са само 3 в новия вариант
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 4:18 pm

Silverfox написа:
аха сега вече са само 3 в новия вариант

Ша трябва да те разочаровам. Десетата е с незавършен край.
Тоест поредицата е недовършена.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 4:36 pm

е що да ме разочароваш - аз нали ти казах, че имам първата част обаче като я прегледах нещо не ме грабна
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 6:22 pm

Ами да се оправдая защо няма рецензии. Четох Хрониките преди доста време. Мисля сега да си взема новото издание от Бард(колекционерка съм си, какво да се прави) и тогава да пиша рецензии.
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 6:41 pm

Kida написа:
Ами да се оправдая защо няма рецензии. Четох Хрониките преди доста време. Мисля сега да си взема новото издание от Бард(колекционерка съм си, какво да се прави) и тогава да пиша рецензии.

А аз май ще си взема трите тома на Дюн....
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 6:57 pm

Три пъти почвах първия Дюн и така и не успях да ги прочета. Страшно скучни са ми
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 7:03 pm

Kida написа:
Три пъти почвах първия Дюн и така и не успях да ги прочета. Страшно скучни са ми

Мен ме кефи. Всеки фен на космически истории трябва да го прочете... Smile
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 2:20 pm

съгласен съм с Anomander. А и луксозно издание на Бард си заслужава. Много добра изглежда.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Малко за автора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко за автора   Малко за автора Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Малко за автора
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
All Fantasy :: Фентъзи :: Роджър Зелазни-
Идете на: