All Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All Fantasy


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Донеси ми главата на принца

Go down 
АвторСъобщение
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Донеси ми главата на принца Empty
ПисанеЗаглавие: Донеси ми главата на принца   Донеси ми главата на принца Icon_minitimeВто Авг 05, 2008 5:00 pm

Донеси ми главата на принца 3226

"Донеси ми главата на принца". Наближава състезанието на Хилядолетието, в което ще се реши съдбата на човечеството за следващото такова - дали то ще бъде в ръцете на Доброто или Злото. Някои не се интересуват от това, но повечето хора са изпаднали в суеверен страх в навечерието на знаменателната година. На места е бил забелязан Ангелът на Смъртта да брои бъдещи жертви.

Това не е прецедент. Нито е първото състезание между Доброто и Злото - такива има от цяла безкрайност, нито изглежда да е последното - предполага се да продължат още поне толкова. Всичко изглежда върви по добре смазаните си улеи. И наистина е така. Докато в центъра на събитията, или по-точно заседателната зала на Правителството на Злото, с главата напред не се втурва Аззи Елвул - млад, преливащ от ентусиазъм демон, обречен с цялата си безсмъртна душа на каузата на Злото. Той е носител на най-безценния подарък, по-скъп от огъня на Прометей - една идея. Трудно е да се бориш срещу могъщото Добро, а още повече - срещу натурата и принципите, залегнали в самото Зло (напринер леността) и Аззи ще срещне множество препятствия по пътя към целта си. На помощ ще му се притекат красивата древногръцка вещица Илит (има си и други преимущества, които няма нужда да се подчертават излишно ;р), верният му слуга Фрике и дори ангелът Бабриел - такова си е то Доброто.

Съвместно с Робърт Шекли
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
 
Донеси ми главата на принца
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
All Fantasy :: Фентъзи :: Роджър Зелазни-
Идете на: