All Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All Fantasy


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Тери Брукс: Мечът на Шанара

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Tifa
The Boss
Tifa


Брой мнения : 40
Join date : 05.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeВто Авг 05, 2008 5:18 pm

Какво се случва в „Мечът на Шанара”? Няколко столетия след изковаването на легендарното оръжие елфският народ вече не се управлява от рода на Джърли Шанара. Всъщност единственият негов жив потомък води тих и безметежен живот в Сенчестата долина в дома на осиновителите си. В съдбовен ден обаче в селцето пристига тайнственият историк Аланон, който разкрива на Ший Омсфорд ужасяващата истина. Над него е надвиснала смъртоносна опасност – търси го предводителят на троловете друидът изменник Брона. А Ший трябва да намери меча на своя праотец и да се изправи срещу злия магьосник. Само той, в чиито вени тече кръвта на легендарния елфически крал, може да се предотврати кръвопролитната война между расите, която Брона планува. За да се спасят от преследващите ги същества, Ший и брат му Флик тръгват на дълго пътуване, изпълнено с много опасности. По пътя ще ги придружат група приятели – джуджета, елфи и хора.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 8:55 am

Нещо не ме грабна
виж Тери Кудкайнд с Мечът е върхът
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 5:07 pm

Първата ми среща с творчеството на Брукс беше преди много години, когато едно наше издателство издаде "потомците на Шанара". Идея си няма защо бяха решили да почнат от средата на... Прочетох "потомците на Шанара" и останах възхитен. След това издадоха и следващите няколко книги: "Молитвена песен", "камъните на елфите" и май имаше и още една, но дали преводача беше друг или имаше нещо друго но те въобще не ми харесаха. Сега "Инфодар" почна да издава цялата "Шанара", като почнаха с по-късно написаната прелюдия "Първия крал на Шанара", но и тя не мер впечатли особенно.
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 5:10 pm

Колкото да "Мечът на истината" на Гудкайнд найстна е много добра поредица . Единственото което не ми харесва е че 1/4 от книгите му преразкказват предишните, 1/4 са поученията на Ричард(Калан, Ничи....) за свободата и самото действие е само в половината книга. Но мисля че "Мечът на истината" и Гудкайнд заслужават отделна тема Very Happy
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 5:12 pm

Забравих да спомена и най-добрата черта на "Мечът на истината" според мен - тя е може би единствената фентъзи поредица издадена изцяло на български език
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 7:55 pm

А Властелина, Сага за войната на разлома и Война на студенокръвните? Хрониките на гарвана? Хрониките на Амбър, Хрониките на Нарни - всички са издадени на български, така, че не е единствената. Мечът на истината е меко казано отегчаваща. Отказах се още по средата на първия том.
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 8:06 pm

сагите на Фийст още продължават Very Happy . Зелазни така и не можа да завърши Амбър(или поне аз не мога да приема това за край). А за "Меча на истината", като свикнеш да четеш по диагонал тези неща които изброих в предишния пост не е никак лоша.
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 8:08 pm

"Хрониките на гарвана"? за "хрониките на гарваните", който бард започнаха да издават ли говориш?защото ако е за тях третата още не е издадена.
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 9:32 pm

Спри да правиш двойни постове.

Сага за войната на разлома може да се приеме за завършена. Може да се приеме като отделно произведение или към част от нещо доста по мащабно. Същото се отнася и за останалите поредици на Фийст. Това, че края на Амбър не ти изнася си е лично твой проблем, а последната книга на Хрониките на гарвана е със закупени права от Егмонт България и за това се бави толкова. Бард закъсняха със закупуването
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeВто Авг 19, 2008 12:47 pm

Mъча я вече от няколко дни. Много ми е тъпа. Страшно бедни описания, страшно клиширани действия. Явно свикнах на по-тежки книжки като Малазана и не мога да я прочета. Просто е прекалено бедна за моето съзнание
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeСря Авг 27, 2008 12:56 pm

Kida написа:
Спри да правиш двойни постове.

Сага за войната на разлома може да се приеме за завършена. Може да се приеме като отделно произведение или към част от нещо доста по мащабно. Същото се отнася и за останалите поредици на Фийст. Това, че края на Амбър не ти изнася си е лично твой проблем, а последната книга на Хрониките на гарвана е със закупени права от Егмонт България и за това се бави толкова. Бард закъсняха със закупуването

май все пак "Бард" не са закъснели толквова щом я издават.
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeСря Авг 27, 2008 5:48 pm

Явно. По-скоро Егмонт са им я препродали
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 1:38 pm

Възможно е. Първите две не ми харесаха особено много, ще я видим и третата. Тя трябваше да е последна нали?
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitimeЧет Авг 28, 2008 3:19 pm

Май да, ама не съм сигурна. Останала съм със странната идея, че трябва да са пет ама...
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Sponsored content





Тери Брукс: Мечът на Шанара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тери Брукс: Мечът на Шанара   Тери Брукс: Мечът на Шанара Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тери Брукс: Мечът на Шанара
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
All Fantasy :: Фентъзи :: Тери Брукс-
Идете на: