All Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All Fantasy


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Конклав на сенки

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeВто Авг 05, 2008 5:40 pm

Незнам какво точно да кажа за тази трилогия. Думи като "слаба" или "ужас" са прекалено снизходителни. най-слабата поредица на Фийст и за съжаление на повечето му фенове, които вече са бивши(в това число и аз), Фийст доказа, че без съавтори книгите му не струват.

Първите две книги - Нокът на сребърния ястреб и Лисичи крал изглеждат по-добре представени от Кристофър Паолини. Освен, че са толкова слаби, колкото невероятно глупавото "Наследство", те и се въртят само около един единствен герой с неговите мелодрами, сърдечни болки и тийнейджърски проблеми.

На някой да му прозвуча познато?

Тал Хокинс освен, че е Фийстовия Хари Потър е и невероятно изтъркан, дървен и недоразвит образ. Няма и помен от невероятните образи на Джими Ръчицата или Арута Крондорски. Няма и помен от невероятния размах, с който Фийст описваше всичките приключения на героите си. На моменти препочитах да чета банков отчет от колкото самите книги.Мисля, че щеше да ми е по-интересно.

Е, в името на предишната слава на Фийст и с надеждата, че може и да излезе нещо по-добро си купих и третия том - Завръщането на изгнанника. Освен с отвореният си край и клиширания хепи енд - еми нищо интересно.

и все още не намирам дума, с която да опиша колко е зле всъшност трилогията
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 8:56 am

Поръчала съм ги сега от Бард, заедно с 7-мия Малазан и ги чакам обаче кога ще ги прочета е друго нещо Embarassed
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 11:11 am

Съгласен съм с Кида, това е най- слабата поредица на Фийст досега(поне от отва което е издадено на български).
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:08 pm

Мен нещо не ме грабна тази поредица. На Сребротрън я отказах. Smile
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:37 pm

Сребротрън е от Сага за войната на разлома. Не от Конклава. Сбъркал си. Принц на кръвта, която е в третия том, е може би най-добрата от поредицата, същото важи и за Мрак над Сетанон. Лично аз много ги харесах
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:40 pm

Kida написа:
Сребротрън е от Сага за войната на разлома. Не от Конклава. Сбъркал си. Принц на кръвта, която е в третия том, е може би най-добрата от поредицата, същото важи и за Мрак над Сетанон. Лично аз много ги харесах


Да, знам, но нали всичко се върти се в света на Мидкемия, и го постнах тук, защото тая тема е по актуална.

Оффтопик:
Аз естествено съм ги накупил всичките, ама едва ли скоро ще ги прочета.
Първо Мечът на Истината трябва да си довърша а ме мързи зверски.
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:42 pm

Ами да ти кажа струват си. Когато имаш време ти ги препоръчвам. Успех с Мечът на истината Wink Ти стискай палци да успея да прочета безбожно глупавия Меч на Шанара. Адски ми е скучна тая книга
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:46 pm

Kida написа:
Ами да ти кажа струват си. Когато имаш време ти ги препоръчвам. Успех с Мечът на истината Wink Ти стискай палци да успея да прочета безбожно глупавия Меч на Шанара. Адски ми е скучна тая книга


Ти още малко и Едингс ще започнеш да четеш lol!

Аз нямам време да чета през седмицата почти, но пък излезе ли 12-тото колело и излизам отпуска. Ще я препрочитам тая поредица за трети път.
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:52 pm

До Едингс още не съм стигнала Laughing Сега минах на Джордан и Мартин. Има време lol!
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:00 pm

Kida написа:
До Едингс още не съм стигнала Laughing Сега минах на Джордан и Мартин. Има време lol!

Е недей така, Песента и Колелото са ми фаворите. Трите с Малазана сигурно ще ги изчета още бая пъти мдам....

ПП: И да си допълниш темите и за останалите 6 книги в Джордан секцията...
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:01 pm

Ами ако искаш ти се заеми. Аз не съм ги чела и пускам теми само на книги, които съм. Така предупредих и Бени(Тифа) и Ани(Анна Валериус) да направят. За това и съм пуснала в правилата пост който може да допълва
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:06 pm

Kida написа:
Ами ако искаш ти се заеми. Аз не съм ги чела и пускам теми само на книги, които съм. Така предупредих и Бени(Тифа) и Ани(Анна Валериус) да направят. За това и съм пуснала в правилата пост който може да допълва

Ако ми остане време. господарю. Smile)))

Ще погледна мхм... за Колелото съм сигурност ще добавя...

Ти сама ли си пишеш инфотата???
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:08 pm

Повечето. На Малазана май са от Бард, че ме мързеше страшно много
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeВто Авг 26, 2008 8:48 am

да кажа нещо по темата - за първата част от Конклавът

На места действието става доста скучно / особено когато се опитват постоянно да обучават момчето и го питат : видя ли това, наблюдаваш ли онова/. Иначе идеята за младия оросин, който се превръща в благородник е доста добра . Само да имаше нещо магично в него и щеше да бъде супер - а той е просто играчна в ръцете на големите / поне в първата книга/. Иначе наистина действието се върти само около него и останалите герои са доста второстепенни.
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitimeВто Авг 26, 2008 2:28 pm

Което пък прави книгата безумно скучна и глупава и най-вече - посна . Лично аз мразя чак толкова прости сюжетни линии
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Sponsored content





Конклав на сенки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конклав на сенки   Конклав на сенки Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Конклав на сенки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
All Fantasy :: Фентъзи :: Реймънд Фийст-
Идете на: