All Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All Fantasy


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Размисли и страсти

Go down 
+5
Tifa
Popi
YoYo
Kida
Lady Envy
9 posters
АвторСъобщение
Lady Envy

Lady Envy


Брой мнения : 31
Join date : 06.08.2008
Местожителство : Haterville

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 2:12 pm

Тук окото ще се радва, нивото на адреналина ще се повишава и ще се разпалват страстите... не, не става въпрос за списание Плейбой! Razz
Това е мястото, където ще пишем всички новости, клюки, лъжи, предположения, съмнения и каквото още искаме, свързано с поредицата Cool.
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 2:21 pm

Някъде прочетох, че все пак ще има хепи енд и Апсалар и Крокъс ще се съберат и ще си имат дечица I love you
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Lady Envy

Lady Envy


Брой мнения : 31
Join date : 06.08.2008
Местожителство : Haterville

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 2:36 pm

Надявам се да не стане така... иначе, краят ще бъде лигав и сладникав - като при Хари Потър!
Много ме разочарова Роулинг! Suspect Не, че очаквах нещо по-хубаво от хепи енд-а (т.е. лорд Волдемор(т) да утрепе онова момченце с четирите очички и белега на челото... и да настъпи един справедлив край!) и все пак ХП си е за деца, но... не.
Моля се краят, който Ериксън ще напише, да е приятна изненада... за мен. Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 2:39 pm

ООООО, някой да поддаде любимата ми тема cyclops

Темата за бозата ХП е дълга и широка. Роулинг напълно се изчерпа след 4тия том. Книгата е адски банална и глупава. Типична детска книжка. Не можеш да го наречеш "фентъзи" дори и да искаше. Енви, аз бях една от малцинството, което горещо се молеше хлебаркоподобното създание най-накрая да умре
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Lady Envy

Lady Envy


Брой мнения : 31
Join date : 06.08.2008
Местожителство : Haterville

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 2:47 pm

Уви, молитвоте и на двете ни не бяха чути... или, по-точно, Роулинг реши да не разочарова дечицата.
Така де...
А що се отнася на опитите на Хари да се впише във фентъзи епоса - аз винаги съм била на мнението, че това си е просто една пародия на фентъзи... демек, обикновена приказка, която аз НЯМА да разказвам на децата си, защото Луциус Малфой и Белатрикс Лестранж са сред прецаканите! (Баси! Само тия двамата ставаха що-годе за нещо и ги скопосаха набързо!)
НО, ако желаете да спорите за жанра на ХП, мога да привикам един приятел за тази цел (ама ще съжалявате Laughing, защото той е тотален фанатик! Само дето не си е татуирал светкавица на челото! Laughing )
Върнете се в началото Go down
YoYo

YoYo


Брой мнения : 3
Join date : 06.08.2008
Age : 32
Местожителство : Габрово

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 3:29 pm

Оо, една от любимите ми теми Laughing
Всъщност като че ли само първите две книги бяха прилични. Дали защото бях на 11-12, когато ги четох, или по някаква друга причина - не знам. Обаче бяха написани в някакъв по-детски и непринуден стил, който тогава трябва да ми е харесал. Вярно, че всички знаеха как ще свърши още на средата на първата книга, но съвременното фентъзи като че ли убива всяка надежда за нещо по-различно от хепиенд. Така де, то и "Хобит" всички са знаели как ще свърши, ама...
После Роулинг заряза този начин на писане и почна да вкарва някакви псевдо-мрачни елементи, който може и да са поуплащили десетгодишните дечица, но едва ли и някой друг. А Хари превърна от приятен очилатко в противен самосъжаляващ се... ъъ... нищо не ми идва наум.
Всъщност не е болка за умиране, днес могат да се прочетат дори по-ужасни неща, носещи етикета "фентъзи". Аз просто се дразня от цялото обсебване с поредицата, което няма нищо общо с реалната й стойност. И от хора, които, без да са чели нищо друго, я окачествяват като най-великото нещо, което светът е виждал.
Мога цял роман да изпиша на темата, обаче след 17 минути имам среща, така че, ако ме извините... *грабва чантата и излиза бегом*
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 3:52 pm

Темата за Хари Потър е дълга и широка. Ще направя отделна тема в "Книги". принципно тук би трябвало да обсъждаме Ериксън, а не Роулинг
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Popi




Брой мнения : 2
Join date : 06.08.2008
Age : 36
Местожителство : София

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 5:28 pm

Сенкотрон събира армия от убийци още от началото на поредицата. Спомнете си децата спасени от Апт.

Кирилизация:Kida
Върнете се в началото Go down
Popi




Брой мнения : 2
Join date : 06.08.2008
Age : 36
Местожителство : София

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 5:29 pm

Не прочетох правилата. Задължително ли е писането на кирилица?

Кирилизация:Kida
Върнете се в началото Go down
Tifa
The Boss
Tifa


Брой мнения : 40
Join date : 05.08.2008

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 5:35 pm

Popi написа:
Ne pro4etoh pravilata zadyljitelnoli e pisaneto na kirilica?


АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. КАКТО Е ХУБАВО И ДА СЕ ПОЛЗВА ЕДИТ, А НЕ ДА СЕ ДАБЪЛПОСТВА! Оставям съобщението си и ще оправя постовете ти.
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 8:49 am

Какво става с мостоваците - умира ли още някой от тях
Фидлър, Калам и Бързия Бен по-точно
Върнете се в началото Go down
Lady Envy

Lady Envy


Брой мнения : 31
Join date : 06.08.2008
Местожителство : Haterville

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 11:04 am

Аз все още не съм стигнала до края на седмото сказание, но се съмнявам... scratch
Предполагам, че Кида ще ни даде нужната информация Wink
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 11:42 am

От оцелелите мостоваци(включително и тези, почиващи си в Даруджистан) никой не се е гътнал. Даже Хедж се съживи(сказание седмо). Осмото го почнах на английски, но съм още в началото и нямам подробна информация
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 3:11 pm

а 8-мото коя сюжетна линия продържава
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 3:39 pm

Нали ти казах ,че съм в началото. Само пролога съм прочела Laughing
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 4:21 pm

и пролога е важенSmile
Върнете се в началото Go down
Alastor




Брой мнения : 6
Join date : 13.08.2008

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 13, 2008 9:40 pm

Чудя се дали някога, в някоя книга ще стане ясно какво точно е станало с лабиринта на Мрак - защо е загубен за Тайст Андии, каква е точно хавата с меча Драгнипур и к'во има вътре(поне по-точно обяснение от това талига с портал и хора с вериги) и защо е там,
От къде е точно тоя Сакат бог,къф е бил, какви са нефритените статуи, пълни с души и връзката им с него.
Как точно са произлезли лабиринтите - от К'рул или той е приел да стане техен бог, давайки тялото си. Тука Ериксън така ги е навъртял нещата - като чиния спагети, ама дали ще я разплете....

scratch
Върнете се в началото Go down
Lady Envy

Lady Envy


Брой мнения : 31
Join date : 06.08.2008
Местожителство : Haterville

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeСря Авг 13, 2008 9:58 pm

Бе, като се замисля и аз... неяснотите са толкова на брой, колкото и мравките по земното кълбо! Laughing
А като се замисля по-дълбоко, започвам да се съмнявам, че Ериксън ще успее да обясни всичко и че най-изгодно ще му бъде да си остави някои неща... ммм недоизказани. Т.е.: споменал е нещо в началото и туй то! Който иска да си блъска главата - прав му път (с много здрави стени насреща).
Май стигнах до извода, че е по-добре да не мисля в тази насока, тъй като прогнозите ми не са много оптимистични... scratch
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeПон Авг 18, 2008 9:09 pm

Ериксън няма намерение да докарва до края всички сюжетни линии. Това ще остави за съавтора на Малазана Иън Еселмонт и неговата 5томна поредица от която първите две книги вече са издадени на английски.

Осмата книга продължава общо взето историята на Дженабакъз, общо взето след "Спомени от Лед". Мога да ви оспойля доста гнусно, но все пак ще е въздържа Smile

Якото на 8-мата книга че за разлика от 7-ма достига отново класното ниво на 2-ра и 3-та... Което мене изключително ме радва.
И като вземе предвид че Ериксън умори Хеборик, със сигурност няма какво повече да ми подобри настрението Smile
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeПон Авг 18, 2008 9:11 pm

Другото нещо което ме тормози е, че в едно интервю Ериксън споменава че си няма и представа какво е Круппе...
Надявам се да го измисли, щото...
Върнете се в началото Go down
T'Amber

T'Amber


Брой мнения : 44
Join date : 20.08.2008

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeНед Сеп 14, 2008 8:35 pm

Такам, не знаех в коя точно темичка да си задам въпроса затова питам тук... Anomander и Kida споменаха, че четат 8- та на англ... от компа ли я четете? И ако да, може ли някой от вас да ми я метне насам?
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitimeВто Сеп 16, 2008 10:34 pm

Започнах да я чета, но нещо не ми се отдава. Не я чета на компа, а сестра ми ми я донесе от Англия
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Sponsored content





Размисли и страсти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Размисли и страсти   Размисли и страсти Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Размисли и страсти
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
All Fantasy :: Фентъзи :: Стивън Ериксън-
Идете на: