All Fantasy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All Fantasy


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Хари Потър и трагедията на хилядолетието

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 4:00 pm

За мен - пълен боклук. За по-голямата част от света - най-великата книга на всички времена. Доста пъти съм изразявала мнението си, което ми донесе банове не само от Цитаделата, а и от други "фентъзи" сайтове. Книгата е детска, а освен това - събрана от различни автори.
Най-ярко е копирана по-голямата част от Хрониките на Нарния. Школата за магьосници пък е идея на Урсула Ле Гуин и Роджър Зелазни. Тоест - нищо ново под слънцето. Всъшност популярността на книгата е заради голямата рекламна компания. И всички пари, които Роулинг спечели, бяха на гърба на други, много по-велики автори.
Колкото до стойността на книгата - не мисля, че книгите са достатъчно добри за паричната им стойност, камо ли за всички хвалби, казани по техен адрес.

Може би едно от малкото хубави неща, които ИК Бард са направили, е да не купят правата за издаване на български език
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 10:02 am

Лично аз съм фен на книгата и е една от любимите ми
Детска, не детска, аз я харесвам
общо взето няма излишни описания, което забелязвам да кажем при Джордан
Развива се бързо и със замах
Нито една страница не ми е била скучна
Върнете се в началото Go down
elemag




Брой мнения : 57
Join date : 06.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 11:18 am

честно казано не съм я чел, точно заради истерията около нея. А след това ме замъкнаха на кино да гледам филма и напълно се отказах дори да я прегледам.
Върнете се в началото Go down
Alastor




Брой мнения : 6
Join date : 13.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeЧет Авг 14, 2008 5:13 pm

Абе ако цялата книга е написана като края на стаята на тайните. Дето изведнъж се появи един феникс и реши всички проблеми накуп - окьорави змията, донесе меч, излекува Хари, измъкна всички... Баси и пилето - да бяха пуснали него - то свърши цялата работа.
Ако са така няма какво да се коментира - слаба работа и не добре измислена като цяло.
Върнете се в началото Go down
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:32 pm

Alastor написа:
Абе ако цялата книга е написана като края на стаята на тайните. Дето изведнъж се появи един феникс и реши всички проблеми накуп - окьорави змията, донесе меч, излекува Хари, измъкна всички... Баси и пилето - да бяха пуснали него - то свърши цялата работа.
Ако са така няма какво да се коментира - слаба работа и не добре измислена като цяло.

Хари Потър е най-жалкия... смешен магьосник дето нищо не може да прави сам и всички му помагат. Зад гърба му е цялата ръководна ръка на училището барабар с директора.

Слидерин спечелили купата на Домовете...е да ама не, Директора казва, ей сега давам тук точките и, нашите печелят. о, неееееееееееееее.
Мирише на тоталитаризъм яко.

Книжката си е за дечица.
Филма става да се изгледа в семейното огнище, ама.

Разбира се шапка на Роулинг че има търговски нюх. Smile
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:49 pm

Тва с огнището беше брутално. Роулинг няма търговски нюх, Роулинг има добър агент, добри издатели и много пари, с които да покрие началните реклами. А може би и добра вар, с която да позамаже плагиятстванията си, макар, че си личи от далече от къде е взимала. ХП не е нищо ново под слънцето. Академията за магьосници я има в Сага зв ойната на ралзома, в Землемория - все книги, които са по-стари от ХП. Плюс това Роулинг не бляска с особено добър стил. Книгите са леки и стават за приспиване. Но нищо особено
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:55 pm

И все пак за мойто дете след време мисля да му я взема. Децата ще я харесат.
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 9:58 pm

Дано. Аз като бях на осем тогава излезе книгата. Може би малко по-рано ама тогава за първи път ги четох. Еми да ти кажа - като почнеш да четеш Кинг и Толкин на 5 години ти е малко глупаво
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:04 pm

Kida написа:
Дано. Аз като бях на осем тогава излезе книгата. Може би малко по-рано ама тогава за първи път ги четох. Еми да ти кажа - като почнеш да четеш Кинг и Толкин на 5 години ти е малко глупаво

Е ти си ни малкото генийче все пак Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:05 pm

Опитай се да живееш със сестра ми. Тая ми донесе фобия от паяци, страх от катерици, паника от сини сливи и мерак да се науча да чета, че да съм толкинистка като нея
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:09 pm

То и аз бях Толкинист...ама после станах Джорданист.
Падение...
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:10 pm

Абсолютно. Аз съм си Толкинистка все още. Вече ставам и Ериксънистка
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:15 pm

Kida написа:
Абсолютно. Аз съм си Толкинистка все още. Вече ставам и Ериксънистка

О аз вче съм Ериксънист...

А Филма за властелина, първата част съм я гледал 27 пъти, втората 14-15, и третата към 7-8.
Болен мозък Smile
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:20 pm

не можеш да биеш мене и Бени. Знаеме и трите филма на изуст. Загубих им бройката след 2- гледания на всеки
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:24 pm

Сори за двойният пост. Едно една велика пародия на ХП:

http://vbox7.com/play:0d7b4242
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Anomander
Nocturne of Dark
Anomander


Брой мнения : 324
Join date : 18.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeСря Авг 20, 2008 10:31 pm

Хах спуках се от смях. И интунация и произношение са докарали точно. А Хармаяни с право я гаврят....
Върнете се в началото Go down
Silverfox
Desire Queen
Silverfox


Брой мнения : 337
Join date : 06.08.2008

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 11:25 am

Моля, моля
стига сте ми обиждали книжката Very Happy Razz
Върнете се в началото Go down
Kida
Serpentin
Kida


Брой мнения : 334
Join date : 05.08.2008
Age : 30

Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitimeЧет Авг 21, 2008 6:27 pm

Anomander написа:
Хах спуках се от смях. И интунация и произношение са докарали точно. А Хармаяни с право я гаврят....

То Хърмито я играе Линдзи Лоън. Едно й признавам на тва момиче - страшна комедиантка е. А книгата си е за гавра, Силвърфокс
Върнете се в началото Go down
https://allfantasy.bulgarianforum.net
Sponsored content





Хари Потър и трагедията на хилядолетието Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хари Потър и трагедията на хилядолетието   Хари Потър и трагедията на хилядолетието Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Хари Потър и трагедията на хилядолетието
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
All Fantasy :: Other :: Books-
Идете на: